Newcomer: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 25: | Line 25: | ||
!OE!!Name!!Building!!Room!!Phone!!Mail | !OE!!Name!!Building!!Room!!Phone!!Mail | ||
|- | |- | ||
|PGI-{1,2 | |PGI-{1,2} / IAS-{1,2} / ICS-2||Josef Heinen||04.8||140b||3912||j.heinen@fz-juelich.de | ||
|- | |- | ||
|PGI-4 / JCNS-2||Michael Hölzle||04.8||120||9521||m.hoelzle@fz-juelich.de | |PGI-4 / JCNS-2||Michael Hölzle||04.8||120||9521||m.hoelzle@fz-juelich.de | ||
| Line 32: | Line 32: | ||
|- | |- | ||
|PGI-6||Norbert Schnitzler||04.8||208||5945||n.schnitzler@fz-juelich.de | |PGI-6||Norbert Schnitzler||04.8||208||5945||n.schnitzler@fz-juelich.de | ||
|- | |||
|PGI-8 | |||
|Robert Zeier | |||
|05.3 | |||
|276 | |||
|96928 | |||
|r.zeier@fz-juelich.de | |||
|- | |- | ||
|ICS-3||Hans-Jürgen Hoffmann||04.6||55||2376||h.j.hoffmann@fz-juelich.de | |ICS-3||Hans-Jürgen Hoffmann||04.6||55||2376||h.j.hoffmann@fz-juelich.de | ||
| Line 46: | Line 53: | ||
*[https://junet-portal.fz-juelich.de/cgi-bin/public/wlan_fzj.cgi Registration form] | *[https://junet-portal.fz-juelich.de/cgi-bin/public/wlan_fzj.cgi Registration form] | ||
====Junet (wired network connection)==== | ====Junet (wired network connection)==== | ||